Majaselli


Nje burre shume i semure nga majaselli shkon te mjeku dhe i thote: 
- Doktor aman me bej derman se jam keq po vdes.
I thote doktori:
- Hyp mbi kaluc permbys te te vizitoje.
Pasi e viziton i jep kure nje grusht me kafe te pjekur ta ve poshte e ta mbaje gjithe naten dhe te nesermen te shkoje prape te ai. Cohet burri te nesermen, dhimbje te tmerrshme dhe shkon prape te mjeku:
- Doktor vdiqa, sme beri derman.
E hypen doktori prape mbi kaluc dhe duke e pare kruante koken i ziu.
- He doktor cfare sheh? - e pyet.
Ja kthen doktori:
- Shoh qe ke nje rruge te gjate, shume shpejt te shoh nje fejese...Jep Ndihmen Tende Kliko Ketu